Przedszkole „MIŚ i PRZYJACIELE”  jest usytuowane przy ul. Krakowskiej 155 w Bielsku-Białej. Ma ono dogodny dojazd z ul. Krakowskiej w stronę Kóz i Centrum Bielska oraz północno-wschodniej obwodnicy Bielska (Lipnik). Dwupiętrowy budynek po rozbudowie i modernizacji o powierzchni ponad 570m2 jest otoczony dużym zabezpieczonym ogrodem o powierzchni 2100 m2, na którym znajduje się bardzo duży nowoczesny kompleks zabawowy, boisko z amfiteatrem, wielka piaskownica i ogródki do zajęć przyrodniczych. Posiadamy 2  parkingi.

Nasze pociechy do swojej dyspozycji mają  6 przestronnych i kolorowych sal z pięknym widokiem na góry, dużą salę imprezowo – sportową , w której odbywają się zajęcia gimnastyczne, rytmiczne, taneczne i inne zajęcia ruchowe oraz imprezy okolicznościowe, jak również salę SI do terapii sensorycznej. Posiadamy dużą jadalnie i kuchnię.

 Przyjmujemy dzieci od 2,5 do 6 lat. Realizujemy roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne. 

 

Przedszkole „MIŚ i PRZYJACIELE”

  • czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 6.30 do 17.00 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.
  • w sierpniu przedszkole czynne od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 16.30
  • Liczebność grupy  od 12 do 18 dzieci – mała liczba dzieci w grupie zapewnia indywidualne podejście nauczyciela do każdego dziecka.
  • W grupach dzieci 2-3 letnich istnieje możliwość leżakowania (spania). W ciągu całego dnia pobytu dziecka przewiduje się czas na relaks oraz odpoczynek po obiedzie.

BEZPIECZEŃSTWO

Przedszkole posiada system monitorowania obecności osób postronnych – zainstalowany elektroniczny system otwierania bramki wejściowej oraz drzwi głównych na teren placówki, kamery oraz domofon przy  głównym wejściu do obiektu.

WARUNKI LOKALOWE

  • Każda grupa przedszkolna posiada przestronną salę dydaktyczną  z własnymi sanitariatami.
  • Sale wyposażone są w wysokiej jakości sprzęt meblowy, zgodny z normami unijnymi, pomoce i materiały dydaktyczne, księgozbiory i zabawki dostosowane odpowiednio do poszczególnych grup wiekowych.
  • W przedszkolu są wydzielone szatnie osobno na obuwie i na odzienie wierzchnie.
  • Jest  zaplecze kuchenne i jadalnia.
  • Posiadamy gabinet terapeutyczny i salę SI

Placówka posiada Wpis do Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych MZO-4320/5/2013. Zajęcia realizujemy w grupach integracyjnych i terapeutycznych. Nadzór pedagogiczny nad przedszkolem sprawuje Kuratorium Oświaty w Katowicach.

ŻYWIENIE

Oferujemy wyżywienie cateringowe dostarczane przez restaurację Wirtuozeria. Każdy Przedszkolak w naszym przedszkolu spożywa smaczne i ciepłe posiłki w wyznaczonym czasie, przygotowane z najwyższej jakości produktów przyrządzonych tylko na naturalnych składnikach (bez użycia kostek rosołowych, ani innych gotowych mieszanek przyprawowych tego typu). Firma świadcząca usługi cateringowe dla naszego przedszkola posiada wszystkie niezbędne zezwolenia w zakresie prowadzenia usług żywieniowych dla dzieci, a menu jest specjalnie dopasowywane przez dietetyka dziecięcego.


Proponujemy 3 posiłki:

•    Śniadanie – w godzinach 8.30-9.30
•    Obiad (II daniowy) – w godzinach 11.45 – 13.00
•    Podwieczorek – w godzinach 14.45 – 15.15

Cena dziennego wyżywienia wynosi: 16,50 zł
Dieta bezglutenowa lub inne wykluczenia w diecie: 18,5 zł